Мова об’єднує друзів

 

 

Літня пора час для нових вражень та відпочинку.  Початок канікул в цьому році  видався особливим. З 12 по 23 червня в Чумаківській школі вперше працював літній мовний табір «Happy English». Завдяки участі у програмі «GoCamps» старшокласники нашої школи отримали гарну нагоду вдосконалити знання англійської мови разом з волонтером Махмутом Курупінаром. Це були незабутні дні. По-перше було дуже цікаво познайомитися з Махмутом та дізнатися все про його життя. Хлопець розповів, що він родом з Туреччини. Зараз навчається на другому курсі в національному університеті в м. Стамбул. Мріє стати психологом. Англійську мову почав вивчати в університеті. Завдяки наполегливості та старанності зараз він має високий рівень знань англійської мови. Також Махмут дуже любить подорожувати. Тому цим літом він вирішив поєднати приємне з корисним та записався до волонтерської програми «GoGlobal» яка спільно з Міністерством освіти України, посольством США, компанією Microsoft та іншими партнерами організовує мовні табори в Україні – GoCamps. Місія GoCamp виховати нове всебічно розвинене та освічене покоління свідомих громадян України, здатних до навчання впродовж життя і готових до викликів 21-го століття; надихати молодь вільно володіти іноземними мовами та бути відкритими до інших культур і досвідів.  Згідно цієї програми Махмут та інші іноземні волонтери пробудуть в Україні  шість тижнів, протягом яких вони працюватимуть в шкільних мовних таборах по всій країні, подорожуватимуть визначними місцями, познайомляться з культурною та історичною спадщиною українського народу.

Наше знайомство з Махмутом почалося з розповіді про Туреччину. Ми дізналися багато нового про батьківщину нашого гостя і спробували східні солодощі. Навзаєм старшокласники провели екскурсію нашим селом. Працівники культурно-історичного центру с. Чумаки ознайомили волонтера з історією нашого краю та підготували концерт.

Протягом десяти днів наш шкільний мовний табір – став осередком невимушеної атмосфери, сучасної освіти, творчого розвитку та комунікативних навичок старшокласників. Спільна робота вчителів іноземних мов Лобанової А.В. , Баглай Ю.А. та волонтера була спрямована на розвиток творчих здібностей старшокласників, можливості створювати власний продукт у вигляді проектів та творчих робіт, та ще й вдосконалювати навички володіння англійською мовою. Протягом тематичних днів з учнями проводились різноманітні ігри, майстер-класи, екскурсії, діти виготовляли проекти та брали участь в конкурсах.  Цікавою та незабутньою була екскурсія до м. Запоріжжя на завод «Мотор Січ», на якій побував наш волонтер разом із учнями школи. Ми дуже вдячні  дирекції Томаківького НВК №1 за вражаючу подорож волонтерів району  на. о.Хортиця , та теплу зустріч у себе в гостях «нашого» Махмута.

Час летів швидко і непомітно.

Виявилося, що спільним для всіх захопленням стала гра у волейбол. Махмут розповів, що він любить грати у волейбол та настільний теніс. Молодий вчитель фізики Бубир О.О. підтримав цю ідею та вирішив проводити щоденні дружні періоди  гри.. Кожного вечора о п’ятій годині на спортивному майданчику збиралися всі охочі зіграти у волейбол з іноземним гостем.

Cвоєю активністю та енергійністю Махмут наповнив всіх навколо. Позитивний та життєрадісний він нікого не обділив своєю увагою. Де б він не знаходився: вдома, в школі, чи просто йшов по вулиці його оточував натовп школярів різного віку та жителів села, які бажали з ним познайомитися поближче. Головним захопленням Махмута є читання. Тому кожну вільну хвилину він брав до рук книгу та занурювався в читання. У своєму рюкзаку він завжди мав книги на турецькій та англійській мовах. А почувши нашу мелодійну мову, вирішив також навчитися читати українською, а в подальшому і вивчити її.

На прощання Махмут побажав всім учням  не зупинятися на досягнутому, продовжувати вдосконалювати знання англійської мови, адже перед її знавцями відкриваються небачені горизонти інших країн, успіхи на роботі, зміцнюється самоцінність.

Баглай Ю.А.-вчитель іноземної мови Чумаківської ЗОШ

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Червень 2017
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
« Тра    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Відвідування

Яндекс.Метрика

Категорії